Anläggning

VTG:s affärsområde anläggning tillhandahåller tjänster för mark och anläggningsarbeten av olika slag. Maskintjänsterna är det mest gångbara hos våra kunder där maskiner hyrs ut per timme. Utöver maskintjänsterna är vi delaktiga på många sätt som underentreprenör till våra kunder i deras entreprenader.

Vi utför även egna mindre entreprenader, tack vare vår kapacitet och kunskap, där vi själva tar ansvar för hela leveransen och även håller med projekt- och arbetsledning.

Kontakt: transportledning@vtg.se

Maskintjänster

Oavsett vilken typ av mark- eller anläggningsarbete som utförs kan VTG leverera rätt maskin och tjänst för uppdraget.

Anläggningstransporter

Anläggningstransporter innebär transport av material till och från ett anläggningsarbete

Drift & Underhåll

VTG utför underhåll både vinter som sommar i form av snöröjning, halkbekämpning, sopning, dikning, klippning gräs & sly vid vägkanter, grusning och hyvling av grusvägar

Projektering/Beredning

VTG utför projekterings- och beredningsuppdrag inom el- och fibernät.

Kontakt

Joakim Hassel - Joakim Hassel

Joakim Hassel

Produktionschef

joakim.hassel@vtg.se

Direkt: 0612-71 60 69
Mobil: 070-656 01 14

Joakim Karlström - Joakim Karlström

Joakim Karlström

Produktion - Kalkyl

joakim.karlstrom@vtg.se

Direkt: 0612-71 60 63
Mobil: 070-544 62 81

Roger Svensson - Roger Svensson

Roger Svensson

Försäljning

roger.svensson@vtg.se

Direkt: 0620-155 31
Mobil: 070-687 46 76

Mats Söderberg - Mats Söderberg

Mats Söderberg

Produktion

mats.soderberg@vtg.se

Direkt: 0612-71 60 62
Mobil: 070-656 67 10

Maria Bergström - Maria Bergström

Maria Bergström

Produktion

maria.bergstrom@vtg.se​

Direkt: 060-13 88 82
Mobil: 073-274 08 47

Håkan Åkesson - Håkan Åkesson

Håkan Åkesson

Försäljning

hakan.akesson@kustfrakt.se

Direkt: 060-13 88 83
Mobil: 070-349 61 12

Karin Lundgren - Karin Lundgren

Karin Lundgren

Försäljning

karin.lundgren@vtg.se

Direkt: 0660-29 50 87
Mobil: 070-239 08 51

Stefan Högberg - Stefan Högberg

Stefan Högberg

Försäljning

stefan.hogberg@vtg.se

Direkt: 0612-71 60 77
Mobil: 070-366 08 25

Martin Persson - Martin Persson

Martin Persson

Produktion

martin.persson@vtg.se

Direkt: 0660-29 50 64
Mobil: 070-550 13 29

Andreas Lundqvist - Andreas Lundqvist

Andreas Lundqvist

Försäljning

andreas.lundqvist@vtg.se

Direkt: 060-13 88 88
Mobil: 070-279 77 41

Jenny Strindlund - Jenny Strindlund

Jenny Strindlund

Produktion

jenny.strindlund@vtg.se

Direkt: 0612-71 60 73
Mobil: 076-844 41 61

Lisa Kjellberg - Lisa Kjellberg

Lisa Kjellberg

Försäljningschef

lisa.kjellberg@vtg.se

Direkt: 060-13 88 86
Mobil: 076-125 96 97

Per Lundström - Per Lundström

Per Lundström

Produktion

per.lundstrom@vtg.se

Direkt: 0660-29 50 51
Mobil: 072-245 91 63

Ingela Westin

Produktion

ingela.westin@vtg.se

Direkt: 0612-71 60 61
Mobil: 070-656 00 03