Anläggning

VTG:s affärsområde anläggning tillhandahåller tjänster för mark och anläggningsarbeten av olika slag. Maskintjänsterna är det mest gångbara hos våra kunder där maskiner hyrs ut per timme. Utöver maskintjänsterna är vi delaktiga på många sätt som underentreprenör till våra kunder i deras entreprenader.

Vi utför även egna mindre entreprenader, tack vare vår kapacitet och kunskap, där vi själva tar ansvar för hela leveransen och även håller med projekt- och arbetsledning.

Maskintjänster

Oavsett vilken typ av mark- eller anläggningsarbete som utförs kan VTG leverera rätt maskin och tjänst för uppdraget.

Anläggningstransporter

Anläggningstransporter innebär transport av material till och från ett anläggningsarbete

Drift & Underhåll

VTG utför underhåll både vinter som sommar i form av snöröjning, halkbekämpning, sopning, dikning, klippning gräs & sly vid vägkanter, grusning och hyvling av grusvägar

Projektering/Beredning

VTG utför projekterings- och beredningsuppdrag inom el- och fibernät.

Kontakt

Magnus Åhlén - Magnus Åhlén

Magnus Åhlén

Kundansvarig

magnus.ahlen@vtg.se

Direkt: 060-13 88 84
Mobil: 070-652 44 00

Pär Björklund - Pär Björklund

Pär Björklund

Kundansvarig

par.bjorklund@vtg.se

Direkt: 0660-29 50 85
Mobil: 072-576 77 82

Joakim Hassel - Joakim Hassel

Joakim Hassel

Affärsområdeschef Täkt & tf Affärsområdeschef Anläggning

joakim.hassel@vtg.se

Direkt: 0612-71 60 69
Mobil: 070-656 01 14

Annki Edström - Annki Edström

Annki Edström

Transportledare

anki.edstrom@vtg.se

Direkt: 0612-71 60 61
Mobil: 070-622 15 69

Joakim Karlström - Joakim Karlström

Joakim Karlström

Kalkyl/Entreprenadingenjör

joakim.karlstrom@vtg.se

Direkt: 0612-71 60 63
Mobil: 070-544 62 81

Roger Svensson - Roger Svensson

Roger Svensson

Kundansvarig

roger.svensson@vtg.se

Direkt: 0620-155 31
Mobil: 070-687 46 76

Jörgen Olsson - Jörgen Olsson

Jörgen Olsson

IT-stöd

jorgen.olsson@vtg.se

Direkt: 0612-71 60 81
Mobil: 076-633 55 55

Mats Söderberg - Mats Söderberg

Mats Söderberg

Projektchef Vindkraft

mats.soderberg@vtg.se

Mobil: 070-656 67 10

Maria Bergström - Maria Bergström

Maria Bergström

Transportledare

maria.bergstrom@vtg.se​

Direkt: 060-13 88 82
Mobil: 073-274 08 47

Bengt-Åke Norberg - Bengt-Åke Norberg

Bengt-Åke Norberg

Kundansvarig

bengt-ake.norberg@vtg.se

Direkt: 060-13 88 87
Mobil: 070-349 61 11

Karin Lundgren - Karin Lundgren

Karin Lundgren

Controller

karin.lundgren@vtg.se

Mobil: 070-239 08 51

Peter Styrman - Peter Styrman

Peter Styrman

Arbetsledare

peter.styrman@vtg.se

Mobil: 070-343 81 17

Anders Wikström - Anders Wikström

Anders Wikström

Projektör

anders.wikstrom@vtg.se

Mobil: 070-570 69 89

Jens Edström - Jens Edström

Jens Edström

Teknisk säljsupport

jens.edstrom@vtg.se

Mobil: 070-570 79 59

Magnus Lundquist - Magnus Lundquist

Magnus Lundquist

Projektör

magnus.lundquist@vtg.se

Mobil: 070-570 59 79

Marie Norberg - Marie Norberg

Marie Norberg

Arbetsledare/Projektledare

marie.norberg@vtg.se

Mobil: 070-570 49 59

Joakim Edlund - Joakim Edlund

Joakim Edlund

Projektör

joakim.edlund@vtg.se

Mobil: 070-570 04 34

Willem Nooij - Willem Nooij

Willem Nooij

Arbetsledare

willem.nooij@vtg.se

Mobil: 070-550 75 14

Mats Isaksson - Mats Isaksson

Mats Isaksson

Arbetsledare

mats.isaksson@vtg.se

Mobil: 070-605 63 71

Erik Strömberg - Erik Strömberg

Erik Strömberg

Projektör/Beredare

erik.stromberg@vtg.se

Mobil: 070-550 27 71

Stefan Högberg - Stefan Högberg

Stefan Högberg

Affärsansvarig

stefan.hogberg@vtg.se

Mobil: 070-366 08 25

Stefan Molander - Stefan Molander

Stefan Molander

Arbetsledare

stefan.molander@vtg.se

Direkt: 0620-155 32
Mobil: 070-550 84 85

Martin Persson - Martin Persson

Martin Persson

Projektör

martin.persson@vtg.se

Mobil: 070-550 13 29

Nazir Sello - Nazir Sello

Nazir Sello

Transportledare

nazir.sello@vtg.se

Direkt: 060-13 88 89

Peter Boman

Arbetsledare

peter.boman@vtg.se

Mobil: 070-656 19 65

Andreas Lundqvist

Affärsområdeschef El

andreas.lundqvist@vtg.se

Mobil: 070-279 77 41